ضد تنش و ضد سرمازدگی و یخبندان در باغات

ضد تنش و ضد سرمازدگی و یخبندان در باغات

معرفی دو محصول قوی ضد تنش های محیطی

 

۱:بوتا میسول ( BOTAMISOL )

بوتامیسول محصول کاملا اختصاصی جهت پیشگیری و کاهش خسارات ناشی از انواع تنشهای محیطی در محصولات زراعی، باغات و گلخانه هاست. حاوی ۴۵ درصد اسید آمینه آزاد ( Free L Amino Acids ) است که از هیدرولیز آنزیمی گیاهان بدست امده. بوتامیسول دارای درصد بالایی از اسیدهای آمینه پرولین و هیدروکسی پرولین می باشد که در هنگام تنشهای محیطی باعث افزایش توان و مقاومت گیاه به تنشهای خشکی ، گرما، سرما، یخبندان و سمیت سموم می گردند.
در سایر مراحل رشدی نیز می توان بوتامیسول را بصورت ترکیب با سموم و کودهای تغذیه ای استفاده کرد و رشد و عملکرد محصول را افزایش داد.
بوتامیسول علاوه بر پیشگیریو افزایش مقاومت گیاهان به تنشهای محیطی در افزایش تشکیل گل و میوه، بهبود فرآیند های رشدی و رسیدگی میوه ها بسیار موثر است. همچنین نیزان قند و ویتامین میوه ها را بیشتر کرده و ار این طریق خواص کیفی میوه را بهبود خواهد بخشید. جهت افزایش مقاومت شکوفه ها به سرمای بهاره می توان بوتامیسول را با اب کاملا خالص بر روی شکوفه محلول پاشی نمود ( باستثنای زمان گرده افشانی).

قابلیت ترکیب:

بوتامیسول با کلیه کودها و سموم کشاورزی قابل ترکیب است.

 


۲ :   ویتالیم فورت ( VITALEM FORTE )

ویتالیم فورت حاوی اسیدهای آمینه آزاد است که از تخمیر و هیدرولیز انزیمی اندامهای گیاهی بدست امده است.این محصول می تواند در زمان مواجه شدن گیاه با هر یک از تنشهای محیطی گرما، سرمازدگی، شوری، خشکی، یخبندان، تگرگ و حمله افات و بیماریها مقاومت طبیعی گیاه را افزایش داده و از خسارت انها جلوگیری نماید.همچنین می توان ویتالیم فورت را با کلیه کودها و سموم کشاورزی به ویژه سموم قارچ کش ترکیب و همزمان استفاده کرد این کار باعث افزایش چسبندگی کودها و سموم به سطح برگ شده و نقل و انتقال آنها را در درون گیاه افزایش می دهد.
ویتالیم فورت بصورت برگپاشی و خاکی قابل استفاده است در صورت مشاهده علائم کمبود عناصر غذایی در گیاه حتما ویتالیم فورت را با کودهای تغذیه ای ( میکرو و ماکرو) تلفیق و سپس استفاده نمائید.

برخی اثرات مهم

– افزایش تولید پروتئین و توان فتوسنتزی گیاه
– کاهش خسارات ناشی از استفاده سموم شیمیایی
– تنظیم فعالیت روزنه ها و تقویت دیواره سلولی
– افزایش مقاومت گیاه در برابر انواع تنشهای محیطی
– تقویت دانه گرده و تشکیل میوه
–   تولید هورمونهای گیاهی
–  تاثیرات کلات کنندگی بر روی عناصر
–  در صورت ترکیب با سموم و کودها، افزایش چسبندگی و انتقال سم
قابلیت ترکیب

ویتالیم فورت با کلیه کودها و سموم کشاورزی باستثنای روغنها و کودهای با پایه سولفات قابل ترکیب است. در صورت ترکیب با سموم کشاورزی میزان مصرف ویتالیم فورت کاهش می باید.

منبع : sapoliha   (dot)  blog  (dot)   ir

بازدید: ۹۸

نظر دهید !!!

نظر شما برای “ضد تنش و ضد سرمازدگی و یخبندان در باغات”

قالب وردپرس